Tammikuusta 2020 alkaen Ohjaamo on avoinna keskiviikkoiltaisin! Ohjaamon illoissa pääset asioimaan Ohjaamon neuvontapisteessä myös iltaisin, keskustelemaan Onni Caféssa, katsomaan leffoja ja vaikuttamaan Ohjaamon äänessä.
Ohjaamo-kino:
- ke 25.3. klo 17-20: Ohjaamo-kino (elokuva ilmoitetaan myöhemmin)
- ke 22.4. klo 17-20: Ohjaamo-kino (elokuva ilmoitetaan myöhemmin)
- ke 27.5. klo 17-20: Ohjaamo-kino (elokuva ilmoitetaan myöhemmin)
Onni Café:
- ke 11.3. klo 17-19: Onni Café: Taide ja luovat prosessit
- ke 8.4. klo 17-19: Onni Café (teema ilmoitetaan myöhemmin)
- ke 29.4. klo 17-19: Onni Café (teema ilmoitetaan myöhemmin)
- ke 13.5. klo 17-19: Onni Café (teema ilmoitetaan myöhemmin)
Ohjaamon ääni:
- ke 18.3. klo 17.30
- ke 15.4. klo 17.30
- ke 20.5. klo 17.30
Iltaneuvonta:
- ke 4.3 klo 17-19: Ohjaamon iltaneuvonta (nuorille ja nuorten läheisille): + Start up Refugees: Tervetuloa selvittämään viranomaisasioita, miettimään tulevaisuudensuunnitelmia tai juttelemaan Ohjaamon neuvojalle sinua askarruttavista kysymyksistä!
- ke 1.4. klo 17-19: Ohjaamon iltaneuvonta (nuorille ja nuorten läheisille): Tervetuloa selvittämään viranomaisasioita, miettimään tulevaisuudensuunnitelmia tai juttelemaan Ohjaamon neuvojalle sinua askarruttavista kysymyksistä!
- ke. 6.5. klo 17-19: Ohjaamon iltaneuvonta (nuorille ja nuorten läheisille): Tervetuloa selvittämään viranomaisasioita, miettimään tulevaisuudensuunnitelmia tai juttelemaan Ohjaamon neuvojalle sinua askarruttavista kysymyksistä!
Illat jatkuvat toukokuun loppuun. Tervetuloa mukaan!